Co jsou jemné techniky

Jemné techniky, známé rovněž pod pojmem myofaciální masáž, jsou metodou manuální terapie. Provádí se na sucho bez oleje. Využíváme je jako podpůrnou metodu masáže při reflexních změnách na kůži, podkoží a svalech. Technika uvolňuje přilepené fascie svalů a podkoží, což pociťujeme mnohdy jako nepříjemný tlak ve svale, nebo pálivou bolest. Metoda je cílená na specifické potíže svalového a šlachového aparátu klienta.

Normální pohyb vyžaduje normální napětí a funkci měkkých tkání. Při správně provedené technice nastává normální pružení kůže ve všech směrech, zlepšení pohy blivosti a uvolnění bolesti svalů. Zatuhlá oblast těla bývá náchylná ke zraněním, proto uvolnění a obnovení funkce měkkých tkání slouží také jako  prevence.

Postizometrická relaxace – PIR

PIR je mobilizační technika s využitím svalové aktivace a inhibice. Při pohybových potížích využíváme také její antigravitační variantu.
Technika se využívá na zvýšení pohyblivosti kloubů a odstranění funkční bariéry. Je vhodná při pohybových nesrovnalosech a opakujících se zraněních, nebo při bolestivých stavech hlavy, krční páteře, křížů, ramen, loktů, bederních kloubů, kolen.

Využití techniky při bolestech

Při konkrétních potížích – zatuhlá šíje, bolesti v křížích apod. – je nejúčinnější kombinace jemných technik spolu s využitím hloubkové masáže, masáže spoušťových bodů a dalších technik. Masáže vždy přizpůsobujeme stavu a přání klienta.


Cena od 420 Kč.
Slevy a permanentky v ceníku.

Garance vrácení peněz - Masáže Husova

Jemné techniky

U koho se můžete objednat na tuto masážMENU
0

Your Cart