masaze-husova-brno-umeni-masaze1Účinky masáže

Pro tělo

  • Zbaví tělo napětí
  • Protáhne svaly a vyživí klouby
  • Zrychluje metabolismus a odplavuje škodlivé látky
  • Prokrvuje kůži
  • Zlepšuje oběh lymfatického systému

Pro duši

  • Zklidňuje roztěkané myšlenky
  • Odplavuje stres a negativní emoce
  • Navozuje pocit jednoty se svým tělem

Masáž je velmi příjemnou cestou k vynikající fyzické i duševní kondici

Skrze dotek se může vaše tělo uvolnit a tím se zbavit bolesti nebo jí dokonce předejít. Umění masáže je technika, která pomáhá lidem k relaxaci a celkovému zdraví už tisíce let a dopřát si ji v dnešní uspěchané době je potřeba více než kdy dřív.

masaze-husova-brno-umeni-masaze2

Masáž jako terapie

Hodně lidí dnes žije ve stresu a své tělo staví na druhou kolej. Doba se zrychlila a je bohužel pochopitelné, že na odpočinek se často zapomíná. Pravdou ale zůstává, že čím více si člověk dopořeje relaxace, tím více může pracovat a jeho výkony jsou efektivnější. Lidské tělo je neuvěřitelně schopné a inteligentní.

Tělo dokáže fungovat i na “krizový režim” a to celkem dlouho. Ale dříve či později se začne ozývat a při dlouhodobém přecházení bolestí a zdravotních problémů může vypovědět službu úplně.

“Čím více dopřejeme sami sobě, tím více můžeme dopřávat druhým.”

masaze-husova-brno-umeni-masaze5

Ke zdraví a úspěchu

Masáž je jednou z nejkrásnějších a nejpříjemnějších cest ke komplexnímu zdraví i úspěchu. Nejen, že dopřeje klientovi okamžité uvolnění a odpočinek, ale při pravidelném docházení může člověk pozorovat změny i v oblastech pracovního a sociálního života. Každý úkol je jednodušší bez bolesti zad a každý úsměv se snadněji opětuje po odplavení stresu. Podceňovat svoje tělo a pocity je nesmyslné a z dlouhodobého hlediska může mít až katastrofální důsledky. Proto si dopřávejme odpočinek, pohyb a relaxaci a své tělo hýčkejme… mnohonásobně nám to oplatí.

 

Historie masáže

Masáž je nejstarší léčebný prostředek v historii lidstva, který se používá již od pravěku. Bolest svalů se od nepaměti zmírňovala třením, později se vyvinuli masážní techniky, které prokazatelně zmírňovaly únavu. V Indii byla masáž běžnou součástí osobní denní hygieny. Babyloňané a Asyřané užívali masáže především při regeneraci vojáků. Již Hippokrates psal o jejich blahodárných účincích.

Postupy švédské masáže jak ji známe dnes vytvořil profesor Per Henrik Ling (1776-1839). Jeho koncept terapie sestával z fyzických cvičení, včetně výživy, masáží a jemných technik. Tyto postupy byly historicky ovlivněny Čínským a Indickým učením a starověkým Řeckem a Římem.

Řecko je krajina, kde poprvé začali využívat masáže při sportu.

0

Your Cart