Co je to Thajská masáž

Jedná se o komplexní práci s tělem, při které se využívají prvky akupresury a jógy. Proto bývá někdy nazývána „jógovou masáží”. Masáž je velmi intenzivní, přesto není vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného. Naopak, spíše se dá říci, že se jedná o formu meditace. Pozorné soustředění a spíše tušená než viditelná síla, to je Nuad Borán (thajsky „starobylá masáž”).

Jak se masáž provádí

Masáž začíná krátkou meditativní modlitbou. Ta je podmínkou k soustředění mysli na masáž a k udržení bdělého meditačního stavu během práce. Modlitba je prosbou o osvobození pacienta od všech bolestí a nemocí. Prvními doteky přejímá pacient masérovo vyladění, proto je zklidnění mysli a koncentrace důležitá. Samotná masáž začíná v uvolněné poloze na zádech a prací na přední části těla. Rytmickým houpavým pohybem masér zpracovává chodidla a pokračuje uvolňující prací na energetických liniích. Tlakové body lze považovat za okna otevírající se do těla. Jimi se uskutečňuje výměna energií mezi lidským tělem a jeho okolím, nastolující rovnováhu člověka a vesmíru. Poruchy v proudění energie můžou vést k onemocnění. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody. Při masáži se používá celé tělo, ale doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a není používáno násilné manipulace.

K čemu slouží tato masáž

Thajská masáž uvolňuje bolestivé svaly a ztuhlé klouby, zvyšuje pružnost těla a celkovou kondici. Má také příznivý efekt na bolesti zad a hlavy, pomáhá při vyčerpání, stresu a psychosomatických obtížích. Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, pacienty s osteoporózou a křečovými žilami. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění a v těhotenství.


Cena: 850 Kč / 60 min
Slevy a permanentky v ceníku.


Thajská masáž - Masáže Husova

U koho se můžete objednat na Thajskou masáž


0

Your Cart